Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu dostosowania się do Twoich preferencji oraz w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania strony www. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób z nich korzystamy, kliknij tutaj
Kategorie
0 Out of stock

TP-LINK WA730RE wzmacniacz sygnału WiFi N150 1x10/100 WAN

TP-LINK

Nr katalogowy: KMTPLAPWN10

Kod producenta: TL-WA730RE

Zastosowanie produktuWzmacniacz sygnału bezprzewodowego TL-WA730RE TP-LINK przeznaczony jest do tworzenia zaawansowanej sieci komputerowej o dużym zasięgu. Utworzona bezprzewodowa infrastruktura wyeliminuje dużą ilość kabli wykorzystywanych w rozwiązaniach przewodowych. Domyślnym trybem pracy urządzenia...

Zobacz szczegóły »

Zastosowanie produktu
Wzmacniacz sygnału bezprzewodowego TL-WA730RE TP-LINK przeznaczony jest do tworzenia zaawansowanej sieci komputerowej o dużym zasięgu. Utworzona bezprzewodowa infrastruktura wyeliminuje dużą ilość kabli wykorzystywanych w rozwiązaniach przewodowych. Domyślnym trybem pracy urządzenia jest tryb wzmacniania sygnału (Range Extender Mode), w którym odbiera on sygnał bezprzewodowy od routera bazowego lub punktu dostępowego, wzmacnia go, a następnie przekazuje do obszarów wcześniej niedostępnych lub takich, w których położenie okablowania strukturalnego było trudne w realizacji. Przycisk Range Extender znajdujący się na obudowie urządzenia umożliwia aktywację funkcji automatycznego wzmacniania sygnału poprzez natychmiastowe zestawienie połączenia z niezabezpieczonymi sieciami. Urządzenie działa z pełną wydajnością łącząc się z produktami standardu IEEE 802.11n. Ponadto, pracując z urządzeniami standardu IEEE 802.11g osiąga prędkość transmisji równą 54Mb/s.

Bezprzewodowa prędkość i zasięg transmisji w standardzie N
Dzięki pracy w standardzie IEEE 802.11n, urządzenie TL-WA730RE umożliwia zestawienie połączenia bezprzewodowego, które w porównaniu do produktów działających w standardzie IEEE 802.11g jest 9 razy szybsze i pokrywa sygnałem 4 krotnie większy obszar. Transmisja danych z prędkością 150Mb/s zapewnia dużą wydajność umożliwiając wygodne surfowanie po Internecie, współdzielenie plików, transfer multimedialny i wykonywanie połączeń telefonicznych przez Internet.

Większy zasięg sieci - tryb wzmacniacza sygnału
Domyślnym trybem pracy dla TP-LINK TL-WA730RE jest tryb umożliwiający zwiększenie zasięgu sieci, dzięki czemu urządzenie pracuje jako wzmacniacz sygnału. Pozwala to zwiększyć dystans, na jaki dochodzi sygnał sieci WLAN, pokonać przeszkody połączeń i poprawić ogólną jakość transmisji. Urządzenie obsługuje także tryb pracy punktu dostępowego (AP) udostępniając połączenie internetowe z wykorzystaniem modemu ADSL lub kablowego, łącząc bezprzewodowe i przewodowe sieci komputerowe.

Przycisk aktywujący połączenie
Urządzenie TL-WA730RE umożliwia użytkownikom zestawienie bezprzewodowego połączenia z niezabezpieczoną siecią poprzez naciśnięcie przez 5 sekund przycisku "Range Extender". Zestawione zostanie poprawne, automatycznie skonfigurowane połączenie, bez konieczności określania ustawień na stronie konfiguracyjnej.

Pełna kompatybilność z urządzeniami działającymi z prędkością 54Mb/s
Wzmacniacz sygnału bezprzewodowego TP-LINK TL-WA730RE jest w pełni kompatybilny z urządzeniami standardu IEEE 802.11g, w tym także z routerami, punktami dostępowymi i kartami sieciowymi. Osiąga prędkość transmisji do 54Mb/s oraz maksymalną wydajność pracy z urządzeniami standardu 802.11g. Z uwagi na gwałtowny rozwój urządzeń standardu n, TL-WA730RE obsługuje nie tylko dotychczasowe połączenia 54Mb/s, ale wspiera także nową technologię IEEE 802.11n.

Szyfrowanie WPA / WPA2 - zaawansowana ochrona sieci
Szyfrowanie WEP nie stanowi już najlepszej ochrony połączeń Wi-Fi przed atakami z poza sieci. Urządzenie TL-WA730RE obsługuje stworzony przez WI-FI Alliance industry group standard szyfrowania WPA/WPA2 (prywatny i przemysłowy) chroniąc sieć przed zagrożeniami z zewnątrz.

Wbudowane oprogramowanie ułatwiające instalację
Do urządzenia dołączona jest płyta CD zawierająca kreator Easy Setup Assistant. Dzięki niemu nawet początkujący użytkownik może krok po kroku skonfigurować ustawienia i zabezpieczenia sieciowe.

Informacje techniczne

Bezpieczeństwo

- Ukrywanie SSID
- Filtrowanie adresów MAC
- Szyfrowanie 64/128/152 bit WEP
- Szyfrowanie WPA/WPA2/WPA-PSK/WPA2-PSK
- AES-TKIP

Funkcje specjalne

- Obsługa WDS
- Statystyki transmisji bezprzewodowej
- Monitorowanie przepływu danych
- Serwer DHCP
- Prędkość przesyłu danych do 150 Mb/s
- Przycisk Range Extender aktywuje funkcję zwiększenia zasięgu
- Bezproblemowe połączenie z routerami i punktami dostępowymi
- Funkcja bieżącej informacji odnośnie przepustowości łącza
- Tworzenie kopii zapasowych
- Przywracanie ustawień
- Aktualizacja firmware

Zasilanie

9V DC / 0,6A

Akcesoria w zestawie

- Urządzenie TL-WA730RE
- Dołączalna antena dookólna
- Zasilacz
- Płyta CD
- Skrócona instrukcja obsługi

Pozostałe parametry

- Przyciski: reset, range extender, wyłącznik
- EIRP: <20 dBm
- Urządzenie może pracować jako wzmacniacz lub punkt dostępowy
- Certyfikaty: CE, FCC, RoHS
- Dopuszczalna temperatura pracy: od 0 do 40 stopni C

Zysk anteny

5 dBi

Wymagania sprzętowe

Microsoft Windows XP, Vista™ lub Windows 7, MAC OS, NetWare, UNIX lub Linux

Standardy

802.11n

Pasmo

2,4 GHz

Antena

Zewnętrzna odłączana

Architektura sieci

FastEthernet

Techniczne

Liczba anten

1

Porty we/wy

1 x 10/100 Mbit/s

Fizyczne

Kolor

Granatowy

Wymiary

181 x 125 x 36 mm

Pozostałe

Gwarancja

24

  1. przy każdym towarze, który może być kupiony na CA Raty – sprawdź wysokość raty
  2. gdy kupujesz więcej rzeczy, za całe zakupy zapłacisz w ratach - wygodnie
  3. z rat skorzystasz do max. kwoty 20 000 zł
  4. samodzielnie dobierzesz ilość rat i ich wysokość
  5. szybko i bez zbędnych formalności wypełnisz wniosek, bez wychodzenia z domu
  6. umowę i zakupy dostaniesz do domu

Zadaj pytanie

Zapytaj o produkt: TP-LINK WA730RE wzmacniacz sygnału WiFi N150 1x10/100 WAN