Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu dostosowania się do Twoich preferencji oraz w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania strony www. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób z nich korzystamy, kliknij tutaj
Kategorie

Amica w sklepie Zadowolenie.pl

Amica to jeden z najpopularniejszych producentów AGD w Polsce i Europie, który ceni sobie podążanie za najnowocześniejszymi trendami ze świata. Mimo sporej konkurencji z zagranicy, Amica cieszy się sporym uznaniem na polskim rynku ze względu na szeroki asortyment, w którym znajdują się duże jak i małe sprzęty AGD. W ich ofercie możemy znaleźć urządzenia proste w obsłudze, które dostosowują się do użytkownika. Posiadają ilość funkcji wystarczającą w codziennym użytkowaniu. W ofercie znajdziemy również produkty do użytku profesjonalnego z większą ilością zastosowań.

Historia Amica

Firma powstała w 1945 roku we Wronkach. Na samym początku działała ona pod nazwami „Zakłady Sprzętu Grzejnego Predom-Wromet”, „Fabryka Kuchni Wronki”, „Fabryka Kuchni Wromet”, „Fabryka Kuchni Wronki Sp. z o.o” „Fabryka Kuchni Wromet we Wronkach”. Na chwilę obecną pod nazwą ,,Amica” kryje się wieloletnie doświadczenie w produkcji sprzętów AGD. Pierwszą kuchnię węglowo-gazową wyprodukowano w 1957 roku. Z biegiem czasu firma zaczęła poszerzać swoją ofertę zakupując nowe maszyny oraz budując hale produkcyjne. Od 1997 roku przedsiębiorstwo jest notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma ta od 2000 roku nabiera rozpędu i przejmuje z zagranicznych rynków duńską markę Gram, oraz brytyjskie CDA. Amica zaczyna również zdobywać międzynarodowe nagrody między innymi w 2011 roku Red Dot Honourable Mention za piekarnik Integra Smart oraz w 2012 roku Red Dot Design Award: Best of the Best za piekarnik Zen. W tym samym roku ich próg produkcyjny przekracza milion egzemplarzy kuchni w przeciągu całego roku, a w 2014 roku próg przychodów zaczyna przekraczać sumę 2 miliardów złotych. W 2015 roku producent sprzętów AGD zdobywa kolejno dwie nagrody Red Dot Design oraz IF Design za linię Amica IN.

Co ciekawe, w 2005 roku została założona fundacja o nazwie Amicis, której głównym sponsorem została Amica. Najczęstszym celem fundacji jest wsparcie najbardziej potrzebującym dzieciom, ludziom starszym, osobom uzależnionym oraz placówkom wychowawczym. W ramach pomocy Amica przekazuje nieodpłatnie sprzęty AGD dla domów opieki.

Przełomowa technologia Amica

W 2020 roku na rynek wydano nową serię Q-TYPE oraz X-TYPE. Piekarniki z tej linii zostały zaprojektowane z myślą o osobach, które są zwolennikami domowych wypieków. Nowa konstrukcja sprawia, że jesteśmy w stanie wygodnie i szybko upiec większą ilość ciast. W przypadku piekarników X-TYPE oraz Q-TYPE ciepło w komorze rozprowadza się równomiernie co zapobiega przed przypaleniami na bokach ciasta lub niedopieczonym środkiem. Ułatwieniem może być również automatyczne otwieranie drzwi. Kiedy obie ręce są zajęte, możemy otworzyć piekarnik łokciem lub nadgarstkiem, wystarczy że delikatnie dotkniemy uchwytu. Z tej samej serii możemy zakupić okap, którym tak jak w przypadku piekarnika możemy sterować gestem. System zwany Touchless pozwala nam na włącznie okapu oraz podświetlenia, a także zmianę trybu pracy. Jeżeli sterowanie gestem nam się nie spodoba, możemy skorzystać wtedy z wmontowanych dotykowych przycisków.

Polecane produkty Amica: