Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu dostosowania się do Twoich preferencji oraz w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania strony www. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób z nich korzystamy, kliknij tutaj
Kategorie

Karcher w sklepie Zadowolenie.pl

Karcher to obecnie czołowy producent urządzeń czyszczących oraz wysokociśnieniowych na świecie. Globalnie działające przedsiębiorstwo z niemieckiego Winneden to dla wielu klientów synonim niezawodnego działania oraz urządzeń najwyższej jakości. Producent posiada bardzo szeroką ofertę, dzięki czemu urządzenia Karcher są stosowane zarówno przez osoby prywatne jak i przedsiębiorstwa zajmujące się zawodowo takimi usługami jak myjnie ręczne, studia zajmujące się detailingiem samochodów czy praniem tapicerek, dywanów oraz mebli tapicerowanych. Firma w swojej ofercie posiada również myjki do okien, odkurzacze, parownice, żelazka. Oferuje także dedykowane do swoich urządzeń środki czyszczące.

Historia Karcher

Firma powstała w 1935 roku w Bad Cannstatt, gdzie zarejestrował ją Alfred Kärcher. Był jednym z wynalazców pochodzących z Badenii-Wirtembergii, podobnie jak Robert Bosch czy Graf Zeppelin. Przedsiębiorstwo rozpoczęło swoją działalność od sprzedaży produktów związanych z techniką grzewczą. W roku 1939 firma przeniosła się do Winnenden, gdzie do tej pory ma swoją główną siedzibę. Po wojnie, Karcher opracował autorski system ogrzewania autobusów – początkowo dla rynku amerykańskiego, potem dla Europy. W latach 50-tych firma zajmowała się również produkcją przyczep samochodowych, ram do pojazdów czy wózków ręcznych. Niestety Alfred Kärcher zmarł 17 września 1959 roku. Po jego śmierci firmę przejęła żona Irene, a dzisiaj przedsiębiorstwo jest prowadzone przez ich dzieci – Johannesa Kärcher oraz Susanne Zimmermann von Siefahrt .
Firma z czasem skupiła się na produkcji urządzeń wysokociśnieniowych. Tak o to w 1984 roku powstało pierwsze, przenośne urządzenie wysokociśnieniowe Karcher HD 555 profi. Niecałe 10 lat później Karcher poszerzył swoją ofertę o parownice oraz odkurzacze parowe, a już w 2003 roku firma pokazała światu w pełni automatyczny odkurzacz RC 3000.

Krok w kierunki innowacji

Karcher to niekwestionowany lider na rynku urządzeń czyszczących i wysokociśnieniowych. Innowacyjne podejście do produkcji sprawia, że firma od lat wyznacza trendy na rynku tego typu produktów. Marka otrzymuje co roku mnóstwo nagród, nie tylko za innowacyjne urządzenia ale również za sposób w jaki prowadzona jest ich działalność. Karcher mocno promuje podejście pro-ekologiczne, które ma na celu ochronę środowiska. Urządzenia wysokociśnieniowe Karcher odpowiadają na potrzeby klientów, a nowe produkty skutecznie wypełniają wszelkie luki na rynku. Mocna pozycja firmy sprawia, że Karcher to obecnie synonim niezawodności i jakości wykonania.
Warto wspomnieć, że marka czynnie angażuje się we wszelkie sprawy społeczne. Karcher wspierał odnawianie, czyszczenie oraz konserwację znanych dzieł sztuki takich jak Kolosy Memnona w Egipcie, kolumny na placu Św. Piotra w Rzymie czy Bramy Brandenburskiej.

Polecane produkty Karcher