Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu dostosowania się do Twoich preferencji oraz w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania strony www. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób z nich korzystamy, kliknij tutaj
Kategorie

Microsoft zaprezentuje konkurencję dla Chrome OS.

Tanie komputery przenośne, czyli Chromebooki wraz z systemem Chrome OS zdominowały rynek. Microsoft starał się odzyskać klientów oferując Windows 8.1 with Bing, czyli okrojoną wersję systemu, jednak nie zyskała ona popularności. Według przecieków Microsoft będzie chciał odbić część klientów firmie Google. Czym? Chodzi o Windows 10 Cloud.

Microsoft Windows 10 Cloud. Jaka będzie nowa wersja systemu?


Redakcja ZDNet informuje, że wzmianki o tajemniczej wersji systemu pojawiają się w kompilacji Windows Insider. Dzięki temu wiadomo, że Windows 10 Cloud będzie obsługiwał tylko aplikacje Unified Windows Platform ze sklepu Windows. Czy tak rzeczywiście będzie? Tego nie wiemy.


Najciekawsze jest jednak to, że pomimo „Cloud” w nazwie tańsza wersja systemu Microsot nie będzie miała nic wspólnego z chmurą. Kiedy dowiemy się czegoś więcej? Prawdopodobnie OS Windows 10 Cloud zaprezentowany będzie w okolicach kwietnia. Wtedy to Microsoft przedstawi aktualizację Creators Update. 

Na chwilę obecną nic więcej nie wiemy, ponieważ MS odmawia komentarza w tej sprawie.


powrót