Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu dostosowania się do Twoich preferencji oraz w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania strony www. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób z nich korzystamy, kliknij tutaj
Kategorie

Sprawdź ile zarobiła gra Pokemon GO!

Pokemon Go to gra znana na całym świecie. Co prawda fala jej popularności powoli zanika, jednak trzeba przyznać, że ubiegły rok był dla producentów wręcz fenomenalny. Ile zarobiła gra na platformach iOS i Android?


Naprawdę sporo. Wynika to z podsumowania finansowego za rok 2016, które przedstawił producent gry. Firma Niantic Labs pokazała, że opłaciło się stworzyć Pokemon Go. Producent wykazał, że finalny zarobek za 2016 rok wyniesie 950 mln dolarów! Jest to dochód połączony z dwóch platform – Androida i Apple.


Gra zyskała w krótkim czasie niezwykłą popularność. Jak wynika ze statystyk gra została pobrana ponad 500 milionów razy, a gracze przeszli z nią ponad 8,7 miliarda kilometrów. Liczby te robią wrażenie, prawda? Co prawda gra wywołała sporo kontrowersji, jednak ostatecznie producenci wyszli na swoim.


Ciekawe, czy powstaną inne gry, równie popularne jak Pokemon Go.

powrót