Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu dostosowania się do Twoich preferencji oraz w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania strony www. Aby dowiedzieć się więcej na temat cookies oraz w jaki sposób z nich korzystamy, kliknij tutaj
Kategorie

Tesla za burgera? Zobacz jak łatwo przejąć elektryczny samochód.

Tesla Model S to jedno z najbardziej zaawansowanych technologicznie aut. Niestety sporo udogodnień sprawia, że tym elektrycznym pojazdem interesują się również… hakerzy. Przerażającym faktem jest to, że auto można ukraść w banalny sposób i to z naszą pomocą.


Tesle możesz obsługiwać za pomocą aplikacji.


Samochody Tesli mogą być obsługiwane dzięki specjalnej aplikacji. Dzięki niej otworzymy drzwi, uruchomimy silnik, sprawdzimy poziom naładowania baterii, czy nawet zlokalizujemy auto. Trzeba przyznać, że to znaczne udogodnienie dla właścicieli tych aut, ale nie tylko.


Norweska firma Promon przeprowadziła eksperyment w którym pokazała jak łatwo przejąć kontrolę nad autem. Co ciekawe, aby zlokalizować auto wystarczy login i hasło, a te dane wykraść jest bardzo łatwo. Wystarczy trochę podstępu.


Inżynierowie utworzyli specjalny hotspot Wi-Fi. Kiedy kierowca się z nim połączył otrzymał komunikat, który informował właściciela Tesli o możliwości uzyskania na najbliższej stacji ładowania darmowego burgera w zamian za pobranie aplikacji. W rzeczywistości było to złośliwe oprogramowanie, które przechwytywało dane logowania i przesyłało je potencjalnemu cyberprzestępcy. 


Po przejęciu loginu i hasła wystarczyło połączyć się przez aplikację i zlokalizować auto. Na załączonym filmie widać z jaką łatwością specjalista przejął samochód.


powrót