14.02.2022r.
Aktualizacja: 
24.04.2023r.

Schneider Electric to lider w dziedzinie cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyki oraz najbardziej zrównoważona korporacja na świecie w 2021 roku wg rankingu Corporate Knights.

APC jest flagową marką Schneider Electric, która dostarcza zasilanie awaryjne, ochronę przeciwprzepięciową i fizyczną infrastrukturę IT, zapewniając bezprzerwowy i bezpieczny dostęp do danych. Połączenie produktów APC z ekosystemem Schneider Electric, zapewnia pełną gamę rozwiązań, oprogramowania i usług dla centrów danych, dostosowanych zarówno do Cloud jak i Edge computing. Dzięki uprzejmości firmy, wprowadziliśmy najnowsze produkty marki APC do oferty naszego sklepu Alsen.pl

Przerwy w dostawie prądu – jak ich uniknąć?

Wielu badaczy przewiduje, że z powodu stałego wzrostu poboru energii w społeczeństwie, przerwy w dostawie prądu będą coraz częstsze. Ze względu na masowe wykorzystanie energii z gniazdek przy użyciu większości urządzeń domowych, przestoje prądu są niezwykle dotkliwe i mogą ponosić za sobą duże straty. W raporcie Międzynarodowej Agencji Energetycznej (IEA) czytamy, że zapotrzebowanie na energię w 2018 roku wzrosło o blisko 2,3% - co stanowi najszybszy przyrost w ostatniej dekadzie. Szacuje się, że zapotrzebowanie na energię może wzrosnąć do nawet 23 000 terawatogodzin.

Przykre sytuacje związane z przerwami w dostawie prądu, skłaniają zarówno odbiorców indywidualnych jak i firmy do korzystania z rozwiązań zasilania bezprzerwowego. Tutaj z pomocą przychodzą nowoczesne rozwiązania Schneider Electric w zakresie zasilaczy UPS marki APC.

Co to jest zasilacz UPS?

UPS (ang. Uninterruptible Power Supply) to tzw. zasilacz bezprzerwowy, potocznie nazywany zasilaczem awaryjnym, wyposażone w akumulator, który gromadzi energię elektryczną. W przypadku wystąpienia awarii zasilania, energia zgromadzona przez akumulator jest przekazywana do urządzeń podłączonych pod zasilacz UPS.

Oprócz podstawowej funkcji jaką jest podtrzymanie pracy urządzenia podpiętego pod zasilacz awaryjny, UPS stosowany jest jako narzędzie prewencji. Współczesne zasilacze UPS chronią bowiem urządzenia przed wszelkimi zakłóceniami ze strony sieci energetycznej.

Zobacz zasilacze awaryjne UPS od APC >>

Czy warto kupić zasilacz awaryjny APC do komputera?

Widmo uszkodzenia komputera PC nie należy do najprzyjemniejszych. Naprawa współczesnego komputera wiąże się z dużymi kosztami, dlatego lepiej zapobiegać wszelkiego rodzaju awariom. Cena zakupu zasilacza UPS jest nieporównywalnie niższa.

Zasilacze awaryjne UPS to niezbędne urządzenia w każdym biurze. Dbałość o ciągłość pracy oraz możliwość szybkiego zapisania jej postępów w przypadku awarii sieci energetycznej może uratować niejeden projekt. Zasilacze awaryjne to również konieczność w każdej serwerowni, ponieważ utrata danych może wiązać się z ogromnymi kosztami.

Jak wybrać dobry zasilacz UPS?

Aby dobrać zasilacz UPS do własnych potrzeb, należy określić jego podstawowe parametry. Należą do nich moc, czas pracy na akumulatorach, kształt napięcia wyjściowego oraz obecność złącza komunikacyjnego. Dodatkowo przydatny jest panel kontrolny na froncie zasilacza czy też dodatkowe filtry anty-przepięciowe. Cechy takie jak wygląd czy waga powinny zejść na drugi plan.

Niestety, coraz więcej urządzeń, które posiadamy w domu jest zasilanych z sieci energetycznej. Zakłócenia w przesyłaniu energii są nieuniknione, możemy się jedynie przed nimi chronić.

Podobne wpisy

Domowe metody filtrowania wody - sprawdzamy!

Filtrowanie wody w domu to temat, który zyskuje na znaczeniu w miarę rosnącej świadomości społecznej dotyczącej jakości wody pitnej oraz jej wpływu na zdrowie i samopoczucie. Woda jest niezbędnym elementem naszego codziennego życia, służąc nie tylko do picia, ale również do przygotowywania posiłków, mycia czy pielęgnacji. W związku z tym, jakość wody, z której korzystamy na co dzień, ma bezpośredni wpływ na nasze zdrowie, efektywność pracy urządzeń gospodarstwa domowego oraz smak przyrządzanych potraw i napojów.

W tym poradniku przyjrzymy się bliżej korzyściom płynącym z domowego filtrowania wody, wyjaśnimy, jak różne systemy filtrowania mogą poprawić jej jakość oraz jakie zanieczyszczenia są w stanie usunąć. Omówimy różnorodne dostępne technologie filtrowania, od prostych dzbanków filtrujących po zaawansowane systemy osmotyczne, podkreślając, jakie rozwiązanie będzie najlepsze dla różnych potrzeb i rodzajów wody. Dodatkowo, zwrócimy uwagę na aspekty ekonomiczne i ekologiczne związane z filtrowaniem wody w domu. Naszym celem jest dostarczenie kompleksowego przewodnika, który pomoże Ci dokonać świadomego wyboru systemu filtracji wody, zapewniając Tobie i Twojej rodzinie dostęp do czystej i bezpiecznej wody każdego dnia.

Zobacz

Jak wybrać bezprzewodowy odkurzacz pionowy? Polecane modele

Wybór odpowiedniego bezprzewodowego odkurzacza pionowego może całkowicie odmienić sposób, w jaki podchodzimy do sprzątania naszego domu. W erze, gdzie czas jest na wagę złota, a wygoda użytkowania urządzeń domowych staje się priorytetem, bezprzewodowe odkurzacze pionowe zyskują na popularności dzięki swojej mobilności, efektywności i wszechstronności. W tym poradniku skupimy się na kluczowych aspektach, które powinieneś wziąć pod uwagę, wybierając idealny model bezprzewodowego odkurzacza pionowego dla swojego gospodarstwa domowego.

Od mocy ssącej, poprzez czas pracy na jednym ładowaniu, aż po łatwość obsługi i konserwacji – elementy te mają kluczowe znaczenie dla zapewnienia maksymalnej satysfakcji z użytkowania. Dodatkowo, omówimy różnice między poszczególnymi modelami, funkcje dodatkowe, które mogą okazać się niezwykle przydatne, oraz jakie parametry należy rozważyć, aby wybrany odkurzacz sprostał specyficznym potrzebom Twojego domu, czy to w kontekście zwierząt domowych, alergii, czy wielkości przestrzeni do sprzątania.

Zobacz

Jaką golarkę damską wybrać? Polecane modele dla kobiet

Wybór odpowiedniej golarki damskiej do ciała jest kluczowy dla zapewnienia skórze gładkości, komfortu oraz bezpieczeństwa podczas codziennej pielęgnacji. Z myślą o tym przygotowaliśmy poradnik, który pomoże Ci znaleźć idealne urządzenie dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Na rynku dostępne są różnorodne modele golarek, od tradycyjnych manualnych po zaawansowane elektryczne, każda z nich oferując inne funkcje i możliwości. W naszym przewodniku skupimy się na tym, jak wybrać golarkę damską, która nie tylko skutecznie usunie niechciane owłosienie, ale również zadba o delikatną skórę, minimalizując ryzyko podrażnień. Przedstawimy różne rodzaje golarek dostępnych na rynku, omówimy ich kluczowe cechy oraz wskażemy, na co zwracać szczególną uwagę przy zakupie. Niezależnie od tego, czy poszukujesz golarki do użytku na sucho i mokro, czy interesują Cię modele z dodatkowymi końcówkami do precyzyjnego modelowania – nasz poradnik pomoże Ci dokonać najlepszego wyboru. 

Zobacz