14.02.2022r.
Aktualizacja: 
24.04.2023r.
Spis treści

Schneider Electric to lider w dziedzinie cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyki oraz najbardziej zrównoważona korporacja na świecie w 2021 roku wg rankingu Corporate Knights.

APC jest flagową marką Schneider Electric, która dostarcza zasilanie awaryjne, ochronę przeciwprzepięciową i fizyczną infrastrukturę IT, zapewniając bezprzerwowy i bezpieczny dostęp do danych. Połączenie produktów APC z ekosystemem Schneider Electric, zapewnia pełną gamę rozwiązań, oprogramowania i usług dla centrów danych, dostosowanych zarówno do Cloud jak i Edge computing. Dzięki uprzejmości firmy, wprowadziliśmy najnowsze produkty marki APC do oferty naszego sklepu Alsen.pl

Przerwy w dostawie prądu – jak ich uniknąć?

Wielu badaczy przewiduje, że z powodu stałego wzrostu poboru energii w społeczeństwie, przerwy w dostawie prądu będą coraz częstsze. Ze względu na masowe wykorzystanie energii z gniazdek przy użyciu większości urządzeń domowych, przestoje prądu są niezwykle dotkliwe i mogą ponosić za sobą duże straty. W raporcie Międzynarodowej Agencji Energetycznej (IEA) czytamy, że zapotrzebowanie na energię w 2018 roku wzrosło o blisko 2,3% - co stanowi najszybszy przyrost w ostatniej dekadzie. Szacuje się, że zapotrzebowanie na energię może wzrosnąć do nawet 23 000 terawatogodzin.

Przykre sytuacje związane z przerwami w dostawie prądu, skłaniają zarówno odbiorców indywidualnych jak i firmy do korzystania z rozwiązań zasilania bezprzerwowego. Tutaj z pomocą przychodzą nowoczesne rozwiązania Schneider Electric w zakresie zasilaczy UPS marki APC.

Co to jest zasilacz UPS?

UPS (ang. Uninterruptible Power Supply) to tzw. zasilacz bezprzerwowy, potocznie nazywany zasilaczem awaryjnym, wyposażone w akumulator, który gromadzi energię elektryczną. W przypadku wystąpienia awarii zasilania, energia zgromadzona przez akumulator jest przekazywana do urządzeń podłączonych pod zasilacz UPS.

Oprócz podstawowej funkcji jaką jest podtrzymanie pracy urządzenia podpiętego pod zasilacz awaryjny, UPS stosowany jest jako narzędzie prewencji. Współczesne zasilacze UPS chronią bowiem urządzenia przed wszelkimi zakłóceniami ze strony sieci energetycznej.

Zobacz zasilacze awaryjne UPS od APC >>

Czy warto kupić zasilacz awaryjny APC do komputera?

Widmo uszkodzenia komputera PC nie należy do najprzyjemniejszych. Naprawa współczesnego komputera wiąże się z dużymi kosztami, dlatego lepiej zapobiegać wszelkiego rodzaju awariom. Cena zakupu zasilacza UPS jest nieporównywalnie niższa.

Zasilacze awaryjne UPS to niezbędne urządzenia w każdym biurze. Dbałość o ciągłość pracy oraz możliwość szybkiego zapisania jej postępów w przypadku awarii sieci energetycznej może uratować niejeden projekt. Zasilacze awaryjne to również konieczność w każdej serwerowni, ponieważ utrata danych może wiązać się z ogromnymi kosztami.

Jak wybrać dobry zasilacz UPS?

Aby dobrać zasilacz UPS do własnych potrzeb, należy określić jego podstawowe parametry. Należą do nich moc, czas pracy na akumulatorach, kształt napięcia wyjściowego oraz obecność złącza komunikacyjnego. Dodatkowo przydatny jest panel kontrolny na froncie zasilacza czy też dodatkowe filtry anty-przepięciowe. Cechy takie jak wygląd czy waga powinny zejść na drugi plan.

Niestety, coraz więcej urządzeń, które posiadamy w domu jest zasilanych z sieci energetycznej. Zakłócenia w przesyłaniu energii są nieuniknione, możemy się jedynie przed nimi chronić.

Podobne wpisy

Jak wybrać soundbar do telewizora? Poradnik Zakupowy

Kupno nowoczesnego telewizora oferującego wysoką jakość obrazu stanowi jedynie część drogi do stworzenia domowego kina pełnego kinowych doznań. Kluczowym elementem, który dopełnia całości, jest system dźwiękowy. W tej roli soundbar coraz częściej pojawia się jako praktyczna i zyskująca na popularności opcja. Jest to rozwiązanie szczególnie rekomendowane dla tych, którzy szukają kompaktowej alternatywy dla bardziej kosztownych i zajmujących więcej miejsca systemów kina domowego.

Zobacz

Saturator do wody – do czego służy, jak wybrać? Polecane modele

Saturatory do wody gazowanej, znanego również jako syfony do wody gazowanej, są urządzeniami coraz rzadziej spotykanymi w gospodarstwach domowych, głównie z powodu łatwej dostępności butelkowanej wody gazowanej. Jednakże dla miłośników "kranówki" i osób zainteresowanych ekologicznymi rozwiązaniami, zakup saturatora może być atrakcyjnym wyborem.

Zobacz

Wybieramy termowentylator! Na co zwracać uwagę przy zakupie termowentylatora?

Decydując się na zakup termowentylatora wiele osób zastanawia się jaki model wybrać i który z nich okaże się najlepszy szczególnie w okresie zimowym. Niskie temperatury sprawiają, że spędzanie czasu w domu bez odpowiedniego ogrzewania może być niekomfortowe. Termowentylatory są świetnym rozwiązaniem pozwalającym cieszyć się ciepłem w domu podczas gdy za oknem śnieg maluje białe krajobrazy. Dla tych którzy nie są zaznajomieni z nazwą termowentylator, słowo farelka może okazać się bardziej znane. To urządzenie, które pomaga w dogrzewaniu pomieszczeń, w których przebywamy i które w zimie mogą być zbyt chłodne. Na rynku dostępne są różnorodne modele termowentylatorów, wśród których można znaleźć urządzenia przeznaczone do różnych zastosowań takich jak ogrzewanie pokoju łazienki samochodu czy biura. Każdy z modeli posiada swoje unikalne parametry które warto wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniego urządzenia do swoich potrzeb.

Zobacz