26.07.2023r.
Aktualizacja: 
26.07.2023r.
Spis treści

EA Sports FC 24 to najnowsza odsłona popularnej serii gier piłkarskich od giganta branży. Zgodnie z tradycją, deweloperzy starają się na nowo przedefiniować wirtualny futbol, oferując graczom jeszcze więcej realistycznych detali, zarówno pod względem mechaniki gry, jak i grafiki. EA Sports FC 24 będzie kontynuować ewolucję serii, wprowadzając szereg nowych funkcji i poprawek względem poprzednich wersji. 

EA Sports FC 24 – co wiemy o grze, kiedy premiera?

Fani oczekują, że gra będzie zawierać jeszcze więcej drużyn i lig z całego świata, dzięki czemu graczom zostanie zapewnione jeszcze większe doświadczenie rozgrywki. Z udostępnionych informacji wiadomo już, że deweloperzy skupili się na poprawie mechaniki gry, tak by piłka i zawodnicy zachowywali się na boisku jak najbardziej realistycznie. EA Sports chwali się również poprawą trybu kariery, który ma być jeszcze bardziej immersyjny i dający większe możliwości zarządzania klubem.

Mimo że konkretnych szczegółów na temat gry jest jeszcze niewiele, EA Sports zaznacza, że FC 24 będzie największym krokiem naprzód w historii serii. Pierwsze zwiastuny i materiały promocyjne prezentują niesamowity poziom detali i realizmu, co tylko podgrzewa atmosferę oczekiwania na premierę tej oczekiwanej gry.

Kiedy premiera gry EA Sports FC 24?

Fani cyklu gier EA Sports od miesięcy czekają na potwierdzenie daty premiery najnowszej odsłony serii - FC 24. Wielu graczy z niecierpliwością przegląda Internet w poszukiwaniu informacji, kiedy będą mogli cieszyć się najnowszymi rozwiązaniami wirtualnej piłki nożnej.

Jak zwykle EA Sports ma zwyczaj wydawania swoich tytułów we wrześniu, by zaspokoić rosnące pragnienie fanów futbolu na początku nowego sezonu piłkarskiego. Firma podaje oficjalną datę premiery na piątek 29 września 2023 roku

Czy zobaczymy wszystkich zawodników w nowej odsłonie? Licencje w EA Sports FC 24

Prawa licencyjne to jedno z najważniejszych aspektów gier sportowych. Oznaczają one, że deweloperzy otrzymali zgodę na wykorzystanie prawdziwych nazwisk zawodników, ich podobieństwa oraz logotypów klubów i lig, co dodaje grom autentyczności. W przypadku FC 24, EA Sports kontynuuje swoje starania, aby zapewnić graczom jak najbardziej realistyczne i wiarygodne doświadczenie.

Mimo iż EA Sports nie ujawniło jeszcze pełnej listy licencji, które będą dostępne w grze FC 24, możemy przypuszczać, że deweloperzy będą dążyć do utrzymania praw do takich lig jak Premier League, La Liga, Serie A, Bundesliga i wiele innych. Wiele zależy od negocjacji i umów, które EA Sports zawiera z poszczególnymi ligami i klubami.

Jednak, mimo że EA Sports zazwyczaj ma pełen dostęp do praw licencyjnych wielu z najważniejszych lig na świecie, istnieją pewne ograniczenia. Na przykład, w poprzednich edycjach gry, kilka klubów nie było reprezentowanych pod prawdziwymi nazwami z powodu braku licencji. Możemy jedynie czekać i zobaczyć, czy EA Sports zdoła pozyskać te brakujące licencje na FC 24, aby umożliwić graczom doświadczenie pełnej ekscytacji z gry.

Kontynuacja Ultimate Team - czy to możliwe?

Tryb Ultimate Team to jedna z najbardziej kultowych i uwielbianych części serii gier EA Sports. Wielu graczy spędza godziny na zbieraniu, handlu i tworzeniu swojego "wymarzonego zespołu", wybierając spośród tysięcy dostępnych zawodników. Skupiając się na strategii, taktyce i zarządzaniu drużyną, Ultimate Team oferuje głębię i złożoność, której wielu graczy szuka w grach sportowych. W związku z ogromną popularnością tego trybu, jest prawie pewne, że EA Sports będzie kontynuować Ultimate Team w FC 24. Nie tylko przynosi to zdecydowaną większość dochodów z gier sportowych, ale także jest nieodłącznym elementem doświadczenia dla graczy. Niezależnie od tego, czy jesteś weteranem Ultimate Team, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę, tryb ten oferuje niekończące się możliwości i godziny zabawy.

Jednak, podczas gdy kontynuacja trybu Ultimate Team wydaje się niemal pewna, konkretne szczegóły na temat tego, jakie zmiany i ulepszenia zostaną wprowadzone w FC 24, są na razie nieznane. EA Sports zwykle wprowadza nowe funkcje i uaktualnienia, aby utrzymać świeżość trybu, więc możemy spodziewać się, że również i w tym roku zobaczymy kilka nowych dodatków.

Co dostajemy w preorderze EA Sports FC 24?

Preordery, czyli zamówienia przedpremierowe, stały się standardem w przemyśle gier wideo, oferując graczom szereg bonusów za złożenie zamówienia na grę jeszcze przed jej oficjalnym wydaniem. EA Sports FC 24 nie jest wyjątkiem od tej zasady. EA Sports podaje już szczegółowe informacje, co otrzymają gracze którzy zdecydują się zamówić grę w przedsprzedaży.

Kup w przedsprzedaży* Edycję Standardową EA SPORTS FC™ 24 do 29 września, a otrzymasz:

 • Gwiazdę z okładki na wypożyczeniu (10 meczów)
 • 2 ambasadorów do wyboru na wypożyczeniu (do wyboru 1 mężczyzna i 1 kobieta na 5 meczów)
 • Odblokowane miejsce na style gry w „Klubach”
 • Dodatkowe punkty osobowości w karierze zawodnika
 • 5-gwiazdkowego trenera dostępnego do zatrudnienia w karierze menedżera

Zamów EA Sports FC 24 w przedsprzedaży

EA Sports FC 24 - wymagania sprzętowe

Kiedy nowa gra jest w trakcie produkcji, jednym z kluczowych pytań, jakie zadają sobie gracze na całym świecie, jest "Czy mój sprzęt jest wystarczająco mocny, aby uruchomić tę grę?". EA Sports FC 24 nie jest wyjątkiem. Wymagania sprzętowe są istotne dla graczy, ponieważ decydują o tym, czy będą mogli cieszyć się grą na pełnych detalach i bez problemów z płynnością działania, czy też będą musieli zadowolić się niższymi ustawieniami, aby gra była w ogóle grywalna.

EA Sports FC 24 — minimalne wymagania sprzętowe na PC

 • System operacyjny: Windows 10
 • Procesor: Intel Core i5-6600K lub AMD Ryzen 5 1600
 • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1050 Ti lub AMD Radeon RX 570
 • Pamięć RAM: 8 GB
 • Miejsce na dysku: 100 GB

EA Sports FC 24 — zalecane wymagania sprzętowe na PC

 • System operacyjny: Windows 10
 • Procesor: Intel Core i7-6700 lub AMD Ryzen 7 2700X
 • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1660 lub AMD Radeon RX 5600 XT
 • Pamięć RAM: 12 GB
 • Miejsce na dysku: 100 GB

Podobne wpisy

Czym kierować się przy zakupie czajnika elektrycznego?

Czajniki elektryczne zdobyły serca wielu domowników na całym świecie. Dziś trudno wyobrazić sobie rozpoczęcie dnia bez porannej kawy czy relaksacyjnej chwili przy popołudniowej herbacie, a to właśnie czajnik elektryczny stanowi klucz do tych małych codziennych rytuałów. Szybkość, efektywność i komfort użytkowania sprawiają, że stały się one niezastąpione w naszej kuchennej codzienności.

Zobacz

Czym kierować się przy wyborze ekspresu? Droga do perfekcyjnej kawy

Ekspres do kawy stał się nie tylko symbolem współczesnego stylu życia, ale przede wszystkim codziennym towarzyszem wielu z nas, dodającym aromatycznej energii do porannych rytuałów czy popołudniowych chwil relaksu. Wybór odpowiedniego ekspresu nie jest jednak prostą decyzją. W świecie kawowych nowinek technologicznych, szerokiej gamy funkcji oraz różnorodności modeli, znalezienie tego idealnego urządzenia może być wyzwaniem. Czy warto zdecydować się na ekspres automatyczny, kolbowy, a może kapsułkowy? Jakie funkcje są niezbędne, a które stanowią jedynie dodatek dla najbardziej wymagających kawoszy? 

Zobacz

10 rzeczy, które możesz zrobić dzięki OTG w smartfonie z systemem Android

W dzisiejszych czasach większość urządzeń z Androidem obsługuje OTG (USB ON THE GO). Kabel USB On The Go (OTG) jest bardzo przydatnym narzędziem, które umożliwia dwukierunkową komunikację między urządzeniami. Dzięki temu możesz zrobić wiele fajnych sztuczek za pomocą telefonu z Androidem.

Zobacz