05.12.2022r.
Aktualizacja: 
12.04.2023r.

Komfort i wygodę docenia każdy. Suszarka do prania to doskonałe rozwiązanie dla każdej Pani domu. To również świetna alternatywa dla standardowych suszarek na ubrania, które zajmują mnóstwo miejsca, a ich składanie i rozkładanie bywa uciążliwe. Oszczędność miejsca i czasu – czego chcieć więcej.

Jak działa suszarka do ubrań?

Niezależnie od typu suszarki, pranie jest suszone gorącym strumieniem powietrza. W przypadku suszarek wywiewnych, wilgoć powstała w procesie suszenia odprowadzana jest do niezależnego kanału wentylacyjnego. Warto wspomnieć o tym, że suszarki wywiewnej nie wolno podłączać do komina spalinowego lub jedynego szybu wentylacyjnego. Skomplikowane działanie tego typu suszarki wymaga na przyszłym użytkowniku dokładnego zaplanowania jej położenia. Zaletą tego typu urządzenia jest zdecydowanie jego cena, suszarka wywiewna jest tańsza od suszarki kondensacyjnej.

Dużo prostsze, łatwiejsze w podłączeniu są suszarki kondensacyjne. W trakcie suszenia w bębnie suszarki powstaje para, która w procesie kondensowania jest skraplana w wodę, a ta gromadzi się w specjalnym pojemniku. Warto pamiętać o opróżnianiu pojemnika po każdym suszeniu. Do wad suszarek kondensacyjnych należy większe zużycie energii, ponieważ muszą one dodatkowo schłodzić i skroplić powstałą w procesie suszenia wilgoć.

Jakie są zalety stosowania suszarki do ubrań?

Popularność bębnowych suszarek do ubrań rośnie z roku na rok. Tego typu rozwiązanie docenią głównie osoby, które w swoim mieszkaniu nie mają wystarczająco dużo miejsca na rozwieszenie ubrań na standardowej suszarce. Wbrew obiegowej opinii wśród internautów, suszarki elektrycznie nie niszczą ubrań. Producenci oferujący suszarki bębnowe doprowadzili do doskonałości proces suszenia, sprawiając że wyjęte tkaniny są przyjemne w dotyku oraz pachnące.

Ogromną zaletą jest brak konieczności rozwieszania prania. Oszczędzasz czas i miejsce, a to szczególnie ważne w przypadku niewielkich mieszkań. Należy pamiętać, że każde rozwiązanie ma wady. Do największych należy zdecydowanie cena tego typu urządzeń. Zakup dobrej suszarki do ubrań to koszt rzędu 1000-1500 zł. Do tego dochodzą dodatkowe koszty zużycia energii elektrycznej.
Warto również wspomnieć o tym, że nie wszystkie ubrania mogą być w suszone w suszarce elektrycznej, dlatego warto przestrzegać zaleceń producenta tkaniny.

Suszarka do ubrań, a prasowanie

Wśród internautów panuje opinia, że ubrania po wyjęciu z suszarki są bardzo wygniecione. Realia pokazują, że jest wręcz przeciwnie. Wystarczy, aby bęben suszarki nie był przeładowany, a wyciągnięte ubrania w większości przypadków nie będą wymagały prasowania. Większość suszarek posiada specjalne programy ochrony przed zagnieceniami. Urządzenie po skończonym programie suszenia, będzie dalej kołysać pranie w bębnie, aby nie dopuścić do powstania zagnieceń.

Każda suszarka posiada możliwość ustawienia stopnia wysuszenia tkanin. Funkcja suszenia w stopniu tzw. „do prasowania” pozostawia tkaniny lekko wilgotne, aby ich prasowanie było szybsze i łatwiejsze.

Jak wybrać suszarkę do ubrań?

Fakt, że pojemność bębna suszarki nie wpływa w dużym stopniu na cenę urządzenia, sprawia że już w niższym przedziale cenowym znajdziesz modele o załadunku nawet 9 kilogramów. W przypadku wyboru suszarki kondensacyjnej zwróć uwagę na pojemność zbiornika na wodę. Od tego zależy częstotliwość opróżniania go. Standardowa wielkość to 4 do 5 litrów.

Przed zakupem zmierz dokładnie miejsce, gdzie docelowo ma stać suszarka. Suszarki mają szerokość od 59 do 65 cm oraz głębokość od 44 do nawet 80 cm. Warto sprawdzić czy model, który Cię zainteresował posiada funkcję opóźnionego startu. Znane rozwiązanie z pralek pozwala na ustawienie momentu włączenia suszarki. Aby zminimalizować opłaty za zużytą energię wybierz suszarkę o klasie min. A+ oraz z funkcją ważenia wsadu. Dzięki temu urządzenie dostosuje czas trwania suszenia do załadunku bębna.

Zobacz suszarki do ubrań z załadunkiem 9 kilogramów >>

Polecane modele suszarek bębnowych do ubrań

Zobacz najpopularniejsze modele suszarek elektrycznych, które wybierają nasi klienci. Znajdziesz tu suszarki z najlepszym stosunkiem jakości do ceny.

Podobne wpisy

Prezent na święta dla niego. Jaki wybrać? Sprawdź nasze rekomendacje

Wybór świątecznego prezentu dla chłopaka może być prawdziwym wyzwaniem, ale pamiętając o jego zainteresowaniach i preferencjach, możesz znaleźć coś, co naprawdę go ucieszy. Kluczowe jest zwrócenie uwagi na to, co może być dla niego praktyczne – być może wspomniał o czymś, co by chciał mieć, ale jeszcze tego nie kupił? Dobrym pomysłem jest także zastanowienie się nad czymś, co wpisuje się w jego hobby lub pasje.

Nasze propozycje prezentów są uniwersalne i praktyczne, a zarazem oryginalne i przemyślane, co sprawia, że mogą okazać się znacznie lepszym wyborem niż typowe „śmieszne gadżety”. Możesz też zdecydować się na stworzenie spersonalizowanego boxu świątecznego, w którym główny prezent zostanie uzupełniony o mniejsze, indywidualnie dobrane upominki. To może być świetny sposób, aby pokazać, ile dla Ciebie znaczy i jak dobrze go znasz.

Jeśli chłopak ceni sobie dobre trunki, dobrym pomysłem będzie wysokiej jakości whisky, wybrane piwo kraftowe lub wyśmienita kawa ziarnista. To prezenty, które łączą w sobie klasę i możliwość cieszenia się chwilą relaksu.

Zobacz

Czym kierować się przy wyborze ekspresu? Droga do perfekcyjnej kawy

Ekspres do kawy stał się nie tylko symbolem współczesnego stylu życia, ale przede wszystkim codziennym towarzyszem wielu z nas, dodającym aromatycznej energii do porannych rytuałów czy popołudniowych chwil relaksu. Wybór odpowiedniego ekspresu nie jest jednak prostą decyzją. W świecie kawowych nowinek technologicznych, szerokiej gamy funkcji oraz różnorodności modeli, znalezienie tego idealnego urządzenia może być wyzwaniem. Czy warto zdecydować się na ekspres automatyczny, kolbowy, a może kapsułkowy? Jakie funkcje są niezbędne, a które stanowią jedynie dodatek dla najbardziej wymagających kawoszy? 

Zobacz

Czym kierować się przy zakupie czajnika elektrycznego?

Czajniki elektryczne zdobyły serca wielu domowników na całym świecie. Dziś trudno wyobrazić sobie rozpoczęcie dnia bez porannej kawy czy relaksacyjnej chwili przy popołudniowej herbacie, a to właśnie czajnik elektryczny stanowi klucz do tych małych codziennych rytuałów. Szybkość, efektywność i komfort użytkowania sprawiają, że stały się one niezastąpione w naszej kuchennej codzienności.

Zobacz